Deset důvodů proč tě nenávidím

7. listopadu 2014 v 20:19 | Dee |  Jednorázové originální
Nějak nemám sílu to komentovat, ne dnes...
Nemůžu vystát už ani jediný pohled na ni. Protiví se mi každičká část jejího těla, každičký koutek její mysli. No, jen se podívejte! Ty vlasy - věčně urousané, jako by na sebe vylila láhev oleje, nemožná barva, no a co teprve ty roztřepené konečky... Pak ten obličej, no viděli jste někdy něco horšího? Křivý, příliš velký nos... bahnité, úzké oči... tenké a až nezdravě bledé rty. Odporné, není-liž pravda? A už jste viděli zbytek? Příliš krátký krk, hlava věčně vtažená mezi ramena, nahrbená záda - tu teda musí bolet páteř! Postava jak hruška, na nesprávných místech přebývá tkáň která naopak jinde chybí... A to ani nemluvím o příliš širokých bocích, příliš tlustých nohách a plochých chodidlech!
Její vzhled ale není to nejhorší. Znáte to, někdy i ošklivé věci mohou být krásné uvnitř. Mohou. Ona není. Jak se tak na ni koukám, opětuje mi pohled z očí do očí a mě se při střetu s jejími bahnivými duhovkami dělá nevolno. Špatně, všechno špatně! Přítěž společnosti, nádor na zdravém plémi lidském. Stačí mi jediný pohled, abych to poznala. Je všem jen na obtíž. Nikam nezapadá, všude je jako osamocený kůl v plotě. Zmetek. Nepodařený výrobek, ano, dokonce i její rodiče to vědí, nepovedený pokus již napravili s dalším dítětem. Jak se ale legálně zbavit takové přítěže, když jste v jednadvacátém století? Sobeckého tvora, který nemá a nezaslouží si ani špetku lásky, přátelství, laskavosti? Pravda, nemusí to být tak těžké... No jen se na ni podívejte, jizvy na pažích - ta jim tu práci ještě ráda usnadní. A víte, co je na tom nejlepší? Nikdo si ani nevšimne, pokud bude najednou o další takovou ufňukanou zrůdičku, hříčku přírody, méně, a pokud přeci jen ano... komu by chyběla? Takových lidí není škoda...
Jako by věděla, na co myslím, na tvářích se jí objevily slzy. A najednou toho mám dost. Vyskakuji ze židle a s tvářemi zmáčenými slzami zanechávám místnost prázdnou, jen s jedním velkým zrcadlem škodolibě se blyštícím na zdi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maya-chan-world maya-chan-world | E-mail | Web | 9. listopadu 2014 v 11:25 | Reagovat

Krásně napsanáno ale uvedla si mě do mírné deprese :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama