9 - Brzy ráno

2. prosince 2014 v 20:11 | Dee |  Návrat v čase - kapitolová HP
Doufám, že si užíváte sníh a led ve vší kráse - sice všichni nadáváme na ledovky, ale tak pěkná zimně vypadající krajina už letos možná nebude... :)


Když Harryho ráno probudily ruce, které mu jemně třásly ramenem a něžný hlas, který ho nabádal, aby se probudil. zdálo se mu, jako by spal sotva pár minut. Otevřel oči a zamžoural na postavu ozářenou mdlým světlem z hůlky, která se tyčila nad ním. "Harry, drahoušku, musíš vstávat...," nabádala ho jeho matka ustaraně. Proč...? chtěl se už ptát chlapec, ale vzápětí si vzpomněl. Noční můra! Je to kvůli tomu? To proto jej budí takhle brzo ráno? Udělal něco špatně? Jako by Lily prohlédla jeho myšlenky, konejšivě jej pohladila po rameni. "Neboj se, zlato, nic se nestalo. Jen teď musíme na nějakou dobu odjet někam jinam. Sbal si všechny věci, které budeš potřebovat, ano?" Usmála se na něj a vyšla ven z pokoje. Harry se posadil na posteli a unaveně si promnul oči. Sotva se konečně dostal domů, musí zase odjet? A kam vlastně? Povzdechl si. Severus pravděpodobně našel nějaký dům, ještě bezpečnější než tento a dál odsud... Jinak si nedovedl představit, proč by opouštěli jedno z nejbezpečnějších míst, kam se mohli uchýlit. "Už máte sbaleno?," ozval se zespodu matčin hlas a vytrhl jej z únavy i z myšlenek. "Už jd na to...," odpověděl bez valného nadšení.

Naštěstí si ještě včera nestačil vybalit kufr ze školy, takže většinu věcí měl sbalenou. Přidal do něj jen učebnici dějin, několik svých knížek, další oblečení a v neposlední řadě - deník. Ať už jeli kamkoliv a na jak dlouho chtěli, mohla by nastat situace, kdy je bude potřebovat. Nakonec už do kufru přidal jen několik zarámovaných fotek. Byl na nich on, většinou se svou rodinou nebo přáteli. Dvě z nich měl obzvlášť rád. Na jedné byli všichni čtyři jako rodina, Lily držela malou Melody v náručí, zatímco on stál mezi ní a Severusem, který ho jednou rukou objímal. Všichni čtyři vypadali spokojeně, malá Melody se čemusi vesele smála a Lily vesele mávala do fotoaparátu. Na druhé fotce byl se svými spolužky ze Zmijozelu - on a Draco uprostřed a všichni ostatní nahrnutí okolo nich. Bylo to na jejich prvním víkendu v Prasinkách, za nimi byla vidět Chropticí chýše a vzadu bylo zeleným inkoustem načmáráno 'Nejlepší kolej!!!'. Opatrně zavřel kufr a postavil jej ke dveřím, kde jej vzápětí uchopilo levitační kouzlo některého z dospělých a neslo jej dolů po schodech. Harry vyšel na chodbu a ještě naposledy se ohlédl zpět do pokoje. Je to zvláštní, pomyslel si, že přestože si nic nepamatuju, cítím se, jako bych opouštěl to nejlepší místo na světě... Ještě naposledy přelétl pohledem místnost a zavřel za sebou dveře.

Když se celá rodia shromáždila dole v obývacím pokoji, Harry a Melody, oba rozespalí a mrzutí, se vyčkávavě podívali na rodiče, kteří se na něčem tiše domlouvali. "...za pět minut.," ukončil debatu Severus a potom se otočil na děti. "Vím, že se vám to pravděpodobně nelíbí o nic víc než mě," začal rozvláčně, "ale ředitel Brumbál," - ach ano, Harry si všiml, jak se Snape při vyslovení toho jména kysele ušklíbl, jak roztrpčeně to jméno z jeho úst znělo - "si nemyslí, že bychom zde byli v bezpečích - ne po tom, co se stalo dnes v noci." Váhavě střelil pohledem po Harrym, který zalapal po dechu. "Ty... řekls mu to!" Nebyla to otázka. Ale proč vlastně? Severusovi věřil; věděl, že jeho nevlasní otec by neudělal nic, co by nebylo pro jeho dobro. Ale Brumbál?! "Vždyť víš, co si o mě myslí..." Prosím, řekni, že nemám pravdu, žes to neudělal, málem škemral očima, ale marně. Severus jen uhnul pohledem a zaměřil se spíše na Melody, která s pootevřenými ústy sledovala přestřelku mezi nimi. Potom se obrátila na matku, ve snaze pochopit, o co jde, "Mami...?" "Zkrátka a dobře," zželelo se Lily manžela, "profesor Brumbál nám sehnal bezpečný úkryt. Nebudeme v něm ale sami - kromě nás tam budou ještě dvě rodiny. Nehodláme s vámi o ničem diskutovat, protože věříme řediteli, že pokud jde o naše dobro, rozhodne správně. Chceme po vás jediné - abyste se chovali slušně a přiměřeně vašemu věku a nedělali nám ostudu!" Přísně se podívala především na Harryho, který se pod jejím pohledem přikrčil. "Jasně," slíbila hned ochotně Melody. Harrymu se nic slibovat nechtělo. Kdoví, s kým je tam zavřou... "Au!," vyjekl vzápětí, když ucítil ostré kopnutí do holeně a ublíženě vzhlédl k mladší sestřičce, která se na něj dívala ne méně hrozivě než Lily. "Tak dobře, dobře, slibuju..." zamumlal. Koneckonců, je zmijozel - a ti si sliby vždy vykládají po svém...

Po dalších několika minutách, strávených v tichu, které rušilo jen odbíjení starých kyvadlových hodin, se najednou plameny v krbu zbarvily do zelena a začala se v nich zhmotňovat jakási postava. Harry i Melody se vylekaně stáhli, ale Lily se Severusem zůstali klidní. O několik vteřin později už z krbu vystupoval Brumbál v temně modrém hábitě pošitém zlatými hvězdami, který si právě oprašoval od popela. "Lily, potěšení jako vždy vidět tě," usmál se zářivě na čarodějku a sklonil se, aby jí v galantním gestu políbil ruku. "A jestlipak tohle není Melody, neviděl jsem ji od doby kdy jí byly čtyři!," vrhl se vzápětí na dívenku, která si jej jen vystrašeně prohlížela. Naštěstí jej však zarazil Severusův chladný hlas. "Máte zpoždění, řediteli. Měli bychom jít." "Ach ano, ano...," usmál se roztržitě Brumbál a začal cosi hledat v objemných kapsách hábitu. "Trošku jsem se zdržel při vypravování ostatních, to víte, jste až poslední..." Harry se letmo podíval na své rodiče. Zatímco matka se zářivě usmívala na starého muže, otec se mračil a vypadal, že kdyby to bylo možné, na místě by ředitele proklel. "Á, tady to máme!," vytáhl konečně stařec z kapsy malou porcelánovou panenku. "Chyťte se jí," instruoval všechny, především malou Melody, která ještě přenášedlem necestovala. Každý popadl do jedné ruky svá zavazadla a druhou se dotkl přenášedla. "Můžeme? Tak tedy - cukrová vata!," vyslovil Brumbál heslo. Harry ucítil povědomý pocit háčku zaseklého za pupíkem a cítil, jak jej už podruhé během dvou dnů přenášedlo vleče pryč.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anonymka SS Anonymka SS | 7. ledna 2015 v 7:20 | Reagovat

hmm asi tuším s kým je na tom bezpečném místě zavře Brumbál :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama