Kniha, která mě rozveselila

29. prosince 2014 v 22:05 | Dee
Páni, tak to tu už dlouho nebylo. Tím samozřejmě nechci říct, že bych četla samé smutné nebo nudné knížky - jen si nedokážu vybavit z poslední doby žádnou, která by mě vyloženě rozveselila. Budu se muset vrátit pár let zpátky...

Nakonec jsem se rozhodla pro knížku Jacqueline Wilsonové, která byla mnoho let mou oblíbenou spisovatelkou - V hlavní roli Tracy Beakerová.

V hlavní roli Tracy BeakerováTracy

Nejsem si jistá, nakolik je Jacqueline Wilsonová známá, ale já jsem její knížky zbožňovala. Píše hlavně pro děti okolo desíti let a ve většině příběhů jsou hrdinky malé holčičky, které často píše podle sebe v tomto věku - zpravidla mají bujnou fantazii, jsou nějakým způsobem výstřední, mají velké sny do budoucna, u kterých ale nemají moc šanci na jejich splnění a nejsou moc oblíbené v kolektivu. Všechny její knížky jsou hojně ilustrovány jednoduchými, ale efektivními obrázky britského ilustrátora Nicka Sharrata.

Většinou se každá hrdinka objevuje jen v jedné knížce, ale najde se i několik vyjímek. Z těch nejproslavenějších je to právě Tracy Beakerová, která je hlavní hrdinkou celkem čtyř knížek. Tracy je hyperaktivní holčička, která žije ak trošku ve svém vlastním světě. Vyrůstá v dětském domově a později i u své pěstounky Mandy, ale každému na potkání vykládá o své mámě, terá má krásné dlouhé blonďaté vlasy jako princezna, je bohatá a jednou si pro ni určitě přijde, protože ji má moc ráda. To jí však nakonec vždy přinese jen trápení.

V hlavní roli Tracy Beakerová je knížka, která se odehrává převážně v Tracyiné škole. Blíží se Vánoce a s nimi i školní divadelní představení, na kterém by se měli všichni podílet. Letos se má hrát Vánoční koleda a Tracy si usmyslí, že získá hlavní roli a bude hrát Ebenezera Scrooge, starého a zapšklého starého muže zaslepeného penězi. Doufá, že by mohla svým hereckým výkonem ohromit mámu, které poslala pozvánku, natolik, aby si ji vzala zpátky k sobě. Nakonec ale nic není tak jednoduché, jak se zdá.

No a proč mě tahle knížka rozesmála? To je myslím zřejmé. Tracy je zkrátka divoch se všemi svými průpovídkami, lumpárnami a průšvihy a legráckami, které jsou zároveň jednoduché a až hrozivě promyšlené - ji prostě nejde nemilovat a nesmát se spolu s ní i jí :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama