Magický TAG

21. prosince 2014 v 21:05 | Dee |  Mišmaš

TAGy jsou nesmysl, říkala jsem si. Nebudu se do nich zapojovat, říkala jsem si - a pak jsem narazila na tenhle luxusní. No řekněte, copak jsen ho mohla přejít bez povšimnutí? Pokud se někdo chcete také zapojit, určitě neváhejte - a klidně i přidejte odkaz na váš vlastní ;)

1. Kouzlo, jež Vás přenese do děje jakékoliv knihy, přesně do chvíle, kterou si vyberete
Kam se necháte přenést, do jaké chvíle a proč?
Inkoustové srdce. Úplně jednoznačně. Jen trošku váhám ohledně chvíle, ale nejspíš do okamžiku, kdy Mo předčítá - kdo by netoužil po tom slyšet předčítání, které mění slova ve skutečnost? A vůbec by mi nevadilo riskovat, že mě knížka vcucne do sebe, protože to by za ten zážitek jednoduše stálo...


2. Kouzlo Vám umožní vytáhnout libovolnou postavu z knihy a přivést ji do reálného světa
Koho vytáhnete a proč? Co s ní uděláte v reálném světě?
Draka Šmaka z Hobita. Říkejte si co chcete, ale byl prostě úžasný (jak mu v hrudi žhnul ten oheň, jak lítal, a navíc vůbec nejsem ujetá na draky...). A co bych s ním udělala? Trošku váhám mezi odpovědí 'ochočím si ho' a 'budeme nejlepší kamarádi'. Asi v ideálním případě bychon byli něco jako Eragon a Safira z Odkazu dračích jezdců.


3. Kouzlo, které Vám dá možnost přetvořit konec jedné knihy
Který konec předěláte dle vašich představ a proč? Jak moc velký rozdíl mezi původním a novým koncem bude?
Předělala bych konec knížky Hvězdy nám nepřály od Johna Greena. Vím, že happyend 'a žili šťastně až do smrti' se asi zrovna v téhle knížce konat nemůže, ale aspoň bych těm dvěma dopřála spolu více času.4. Kouzlo má za účel zabít postavu z knihy dle Vašeho výběru ve Vámi zvolenou chvíli
Kterou postavu, kdy a proč zabijete? Jak to podle vaší teorie ovlivní děj knihy?
(Pozn. to, jak bude děj po smrti postavy pokračovat, je náhodné a vy nevíte, jak to nakonec bude)
Byl by to Voldemort ve chvíli, kdy se chystá zabít Lily Potterovou. Harry by tak něl aspoň maminku, Lily by se mohla dát dohromady se Severusem, který by už nebyl nucen Voldemortovi sloužit a neužíral by se zbytek života ve vině.


5. Když tímto lektvarem polijete stránku knihy, přehraje vám scénu, která se zrovna odehrává
Jakou scénu byste takto chtěli vidět na vlastní oči a né o ní jen číst a z jaké je knihy? Proč právě tuhle scénu?
Chtěla bych letět spolu s Harrym, ať už na koštěti nebo hypogrifovi. Myslím, že není potřeba moc vysvětlovat proč.


6. Lektvar, po jehož vypití se na 1 hodinu stanete hlavní hrdinkou/hlavním hrdinou vybrané knihy v libovolnou chvíli
Kým byste se stali a co byste udělali jinak?
Byla bych Romeo ve chvíli, kdy najde mrtou Julii. Nezabila bych se hned, a až by se Julie probrala, všechno by bylo hrozně super. Zvláštní, jak mám ráda šťastné konce v knihách a přitom na ně v podstatě nevěřím...


7. Lektvar, který vymaže zvolenou knihu ze světa i z paměti lidí
Kterou knihu byste bez výčitek nechali přestat existovat? Čím se provinila, že si něco takového zaslouží?
Padesát odstínů. Pravda, ani jeden díl jsem nečetla, ale podle toho, co jsem o ní slyšela tak si taková knížka nezaslouží ten úspěch, co má. Pardon, ale vážně ne.


8. Kouzlo, díky kterému Vámi vybraný autor napíše knihu, jakou si jen zamanete
Od koho byste chtěli knihu na přání? Proč? A o čem by byla?
Od Johna Greena. O mě. A o smrti. Možná i nějaká ta lovestory. Hrozně ráda bych si něco podobného přečetla a John Green je vskutku vynalézavý ve způsobech jak zabít hlavní postavy svých knih.

9. Kouzlo Vám umožní přidat novou nebo oživit již zemřelou postavu v jakékoliv knize a určit jí její další osud.
Koho byste nechali vstát z mrtvých anebo kam byste přidali jakou postavu? Jaký charakter by nová postava měla? Za jakým účelem by postava obživla/přibyla? Jaký by byl její život v knize?
Khal Drogo ve Hře o trůny. Nebo aspoň syn Daenerys a Droga. Představte si, jakou by měli společně se třemi draky sílu! A navíc - Daenerys Droga potřebovala. I když to možná nedával najevo nejlíp, miloval ji a ona jeho. Jsem si jistá, že i kdyby ztratili khalasar, Drogo by jí byl velkou oporou.


10. Kouzlo, díky kterému můžete vytvořit vlastní svět kombinací již existujících světů a přesně si vybrat obyvatele, včetně postav z jakýchkoliv knih
Jaký svět byste vytvořili a kdo všechno by v něm měl žít? Jak by fungoval? Co by se tam dělo? Jak by tam žily určité existující postavy a jak by se zkřížily jejich osudy?
Byl by to svět kombinující svět čar a kouzel, který stvořila Rowlingová se světem, který vytvořil Paolini v Odkazu dračích jezdců. A možná i část světa Michaely Burdové z Odkazu jednorožců. Byla by zde škola kouzel, ale ne mudlové. Létalo by se na dracích, všude by bylo plno jednorožců, nikdo by nebyl zlý a všichni by žili na svých růžových obláčcích šťastně až do smrti. Utopie jak vyšitá...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 29. prosince 2014 v 23:43 | Reagovat

Aaaah, spoiler z Pottera :'C :D
Taky bych zvažovala, že si nechám napsat knihu od Greena ^-^

Super odpovědi! :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama