Oblíbená série

16. prosince 2014 v 20:26 | Dee
Úplně na začátek bych se vám všem chtěla omluvit, že jsen posledních pár dní nic nepřidala - před Vánoci mám docela napilno... Zdá se vám, že se nějak podezřele věnuji Reading challenge a že zanedbávám zbytek? No, něco na tom bude. Ono totiž napsat něco o nějaké napsané knížce je časově i intelektuálně mnohem méně náročné. I tak se ale těším, až se zase všechno uklidní a budu mít čas psát - chybí mi to... :)


Zadání výzvy pro dnešní den (páni, už třetí!) je oblíbená série. A opět, jako už minule, je pro mě těžké vybrat. Mám ráda hodně sérií, ať už klasického Pána prstenů, modernější Hladové hry nebo již zmiňovanou Hru o trůny. Nakonec jsem ale došla k závěru, že skutečně jedna série je vysoko nad těmi všemi. A jaká že to je?

Zkuste se rozhlédnout kolem tohoto článku, po uspořádání blogu. Co vidíte, už vás to napadlo? Ano. Mojí nejoblíbenější sérií je bezkonkurenčně Harry Potter - příběh, který vám určitě nemusím představovat. Chlapec vyrůstající u mudlovské tety a strýce najednou zjistí, že je čaroděj - a navoc slavný! Upřímně, přestože původní příběh od Rowlingové si získal místo v mém srdci, nemyslím, že by on sán stačil pro pomyslné prvenství. Oproti tomu svět a některé postavy, které vytvořila, ano. Asi vám nemusím vykládat, kolik času jsem strávila fantazírováním coby-kdyby a později i čtením fanfikcí, stejně jako si nejspíš všichni dovedete představit, jaké byly reakce lidí, když přišla náhodou řeč na Harryho Pottera a na otázku kdo je moje nejoblíbenější postava jsem zarytě odpovídala Severus Snape. Někteří se smáli a nemohli uvěřit, že si nedělám legraci; jiní mi začali vyjmenovávat všechno, co na něm nemají rádi. Na někoho, kdo by měl rád nepochopenou postavu muže se zlomeným srdcem jsem ještě mimo fanouškovské stránky na sociálních sítích nenarazila (jedna moje kamarádka mi doteď při každé příležitosti předkládá seznam důvodů, proč je podle ní Snape blbec). Tak či tak, zatín se nenašel nikdo, kdo by mi můj názor vyvrátil.

Tady jsem původně chtěla skončit, ale srdce mi krvácelo a nemohla bych vás ani tak úžasný příběh jako je Harry Potter odbýt tak krátce. Takže mám pro vás jedinečnou nabídku - jestli máte oblíbenou postavu z tohoto příběhu, nebo prostě jen zápletku, o které byste si rádi přečetli, máte neomezenou možnost ozvat se. Ráda vám ji napíšu, a třeba svými slovy i vykouzlím úsměv na rtech. Stačí se jakkoliv ozvat.

No, a pokud ne - jestlipak poznáte, o kom je následujících několik řádků? ;)

Semknutý kruh lidí. Všichni mlčí, tváře jim zakrývají roztodivné masky. A uprostřed kruhu... Schoulená postava, od které vycházely tiché, hrdelní vzlyky a tiché úpění. Paže přitisknutá na prsa, tvář zabořena do záhybů hábitu, který byl nejspíš kdysi uhlazený, z vybrané látky. Teď připomíná jen kus hadru. Ještě před chvílí se čas od času některá z postav v kruhu uchechtla nebo škodolibě zasmála. Nyní ale všude vládlo ticho. Najednou se kolo v jednom místě roztrhl. Osoba v potrhaném plášti ani nevzhlédla, pohled upřený na podlahu, po které se k ní blížily kroky bosých nohou, vedle kterých se tiše a zlověstně plazil veliký had. Najednou na jeho rameno dopadla chladná ruka se štíhlými prsty, až sebou polekaně škubl. "Prošššel jsi riruálem," zasyčel nelidský hlas, "a teď jsssssi jedním z násss... Povstaň, můj drahý chlapče... Povstaň a přidej ssse k našššemu kruhu!" A ticho v místnosti protnul vysoko posazený ledový smích..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama