Zima

2. prosince 2014 v 21:15 | Dee |  Jednorázové originální

Článek je sepsan k tématu týdne na blog.cz - Maličkosti, které dělají lidi šťastnými


Posledních několik let vypadá zima pořád stejně. Sem tam mrzne, sněhu málo, a celý národ mručí. "My chceme sníh!," skandují děti, když i na konci ledna je krajina za oknem bezútěšně holá. "To já si pamatuju, že za mých mladých let v zimě mrzlo," bručí staří lidé, zatímco sedí v pěti stupních nad nulou zachumlaní do kabátu na lavičce před domem a zimomřivě mžourají do chladnch slunečních paprsků. "Co je to za zimu bez sněhu? My už chceme zase léto!," informují své kolegy na počkání lidé, kteří sedí ve své vyhřáté kanceláři a upíjejí z hrníčku horký čaj. Ale jak je vidět, lidem se nelze zavděčit... Nastala nám kalamita, všechno je pokryté tlustou vrstvou ledu a popraškem sněhu. A lidé nadávají. "Je to hladký jak sklínka, zatrolená zima!," nadává paní snažící se ujít více než deset metrů aniž by uklouzla a upadla. "Jo, takovou námrazu ani já nepamatuju!," přizvukuje jí postarší pán, který se snaží o totéž. Všichni ti spěchající lidé jsou mrzutí - najednou jim něco nabouralo jejich plány, vše nesedí na minutu přesně, oni nemůžou nasadit svou obvyklou rychlou chůzi s telefonem u ucha, někteří se kvůli špatně průjezdným silnicím a autobusům nedostanou do města do práce. Jiní zase mají problém z rozmrazením auta, které ráno zaparkovali u chodníku a když se k němu vrátili, bylo pokryté ledem. Snad jen některé děti se radují z bílé nadílky, ale rodiče neváhají své horlivé ratolesti brzdit a dotáhnout zase hezky do tepla. Přitom by stačilo, aby všichni ti lidé udělali to, k čemu podobné počasí přímo vybízí - chvíli zvolnili tempo, udělali si čas na to, aby se rozhlédli kolem sebe. Aby zvedli hlavy od displejů a monitorů, přestali nadávat a prostě se chvíli jen dívali. Potom by možná kromě zamrzlých aut viděli také mnoho nádherných rampouchů všude okolo. Místo toho, aby nadávali na namrzlé silnice a chodníky by viděli led v celé jeho blyštivé kráse, jako vystřižený z pohádky o Ledové královně. Kdyby si našli čas a podívali se i mimo města, mohli by místo šedivé břečky na silnicích vidět stromy a pole pokryté nádherným bilým popraškem. Mohli by vidět nádhernou zimní krajinu, téměř jako od Josefa Lady. A v tu chvíli by je mráz místo štípání do tváří se vší svou krásou pohladil po duši.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maya-chan Maya-chan | Web | 3. prosince 2014 v 9:46 | Reagovat

Souhlasím já sama sníh miluju :3. Bohužel jsem nemocná takže trčím vevnitř,ale je pravda ,že u nás třeba nejezdí spoje a sestra se už druhý den nedostala do školy.

Nevím jestli si pamatuješ na soutěž http://maya-chan-world.blog.cz/1410/literarni-soutez :)) :D

2 Dee Dee | E-mail | Web | 3. prosince 2014 v 15:20 | Reagovat

[1]: No tak já jsem se taky nedkstala do školy, když jsme u toho tak málem ani v pondělí domů....:D
Na soutěž si vpomínám, ale 9.11. už bylo poměrě dávno O:)

3 Max Max | 3. prosince 2014 v 23:54 | Reagovat

Jedno z nejpěknějšího, co jsem v poslední době četl, krásné, milé a obrovsky moudré. I když se tam mluví o sněhu a ledu, zahřívá to u srdce, děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama