15 - Ruce vzhůru nebo život!

2. ledna 2015 v 21:12 | Dee |  Návrat v čase - kapitolová HP
Konečně je tady další kapitolka. Z názvu to možná nevyplývá, ale začíná se nám přiostřovat - jak asi Harry zvládne tlak, který je na něj vyvíjený? A jak dopadne chudák Melody? Čtěte! :)


"Opět se setkáváme, Harry Pottere...," ozval se opět ten hlas podobný syčení, který si Harry pamatoval z minulé noci, který teď způsobil, že Harrymu přejel mráz po zádech. Chtěl odtrhnout pohled od těch děsivě rudých zorniček, ale všechny svaly v těle mu vypověděly službu, a tak jen stál, sotva znatelně se třásl po celém těle a zíral na černokněžníka, který se potměšile ušklíbl. "Nevypadá to, že mě rád vidíš... A přitom bys měl. Copak ty nemáš rád svou sestřičku?"

V Harrym zatrnulo. "Co ty víš o Melody?," vyhrkl, než se stačil zastavit. Tvář Pána zla se roztáhla do škodolibého úsměvu. "Takže takhle se jmenuje? Nějak mi to mezi Cruciaty nestihla říct." Harry zatnul ruce v pěst, pomalu zavrtěl hlavou. "Nevěřím ti," řekl potom pečlivě kontrolovaným hlasem. "Moje sestra je v bezpečí, nemáš se k ní jak dostat, ty zrůdo." Místo reakce, jakou by však očekával - lhostejnost, nebo dokonce hněv? - se však Voldemort zasmál. Na tom smích bylo něco nepřirozeného, něco, co Harryho děsilo více, než celý zbytek temného čaroděje. "Ach, Harry, tak naivní... Ale já ji mám." Náhle se přestal smát a upřeně se na Harryho zahleděl. "C-co...," snažil se chlapec protestovat, ale v tu chvíli jej do sebe vtáhl vír obrazů.

Voldemort sedící na vyvýšeném stupínku v nevelké místnosti, vedle sebe stolek se skleničkou vína rudého jako jeho oči. Před ním klečel muž, kterého Harry neznal. "Můj pane, pátrali jsme po tom klukovi, ale nenašli jsme je. Od té doby, co utekli, je nikdo neviděl..." Rudé oči se přimhouřily, z černého hábitu vyklouzla bledá ruka s dlouhými, štíhlými prsty svírajícími hůlku. "Zklamal jsi mne, Rokwoode," zasyčel, namířil hůlku - a zarazil jej Rokwoodův výkřik. "Ale to nní vše!" "Ne?," pozdvihl Pán zla tázavě obočí, sklonil špičku hůlky, pobídl jej kývnutím hlavy. "A-ano, pane... Při obchůzkách jsme narazili na tu h-holku, můj pane. Prý je to P-Potterova sestra, dcera toho z-zrádce Snapea. Vyběhla ven z-za bratrem, ale ztratil se jí." Temn pán se na něj chvíli zamyšleně díval a potom pokývl. "Dobrá, přiveď ji sem. Uvidíme, jak moc nám bude užitečná." Rokwood horlivě přikývl a začal se zvedat ze země, ale jeho pán jej ještě zarazil. "Ale za tvou neschopnost...," utrousil a tentokrát ruku s hůlkou zvedal téměř líně a kouzlo, po kterém se Smrtijed s výkřikem zhroutil na zem v agónii bolesti, vyslovil téměř něžně. "Crucio!"

Obraz se vytratil a Harry opět zíral tváří v tvář na Pána zla osobně. "Už mi věříš, Pottere?," otázal se jej spokojeně čaroděj, ale chlapec zavrtěl hlavou. Neměl odvahu cokoliv vyslovit nahlas, bál se, že mu selže hlas. "Tak dobrá," utrousil černokněžník a sen okolo Harryho se opět změnil.

Byl v téže místnosti. Voldemort stále seděl na své židli, v ruce sklenici a zadumaně promíchával tekutinu uvnitř. Z činnosti jej však vyrušilo prásknutí dveří. Vzhlédl a Harry sledoval jeho pohled. Viděl čtyři Smrtijedy - dva se postavili jako stráž u dveří, jeden vešel a poklekl před svm pánem a za ním... Harry se zajíkl, cítil, jak jej začínají pálit oči. Čtvrtý před sebou neurvale postrkoval malou dívenku se světlými vlásky. Když vešel do místnosti, surově s ní smýkl na zem a ona zůstala napůl ležet u Voldemortových nohou. "Takže to je ona?," zasyčel zlověstně a zvedl se ze židle. Sestoupil ze stupínku, na kterém seděl a poklekl vedle Melody. Ukazováčkem ji chytil za bradu a násilím jí zvedl tvář. Když byla konečně přinucena vzhlédnout, Harryho bodlo u srdce. Tam, kde jindy byla spousta veselí, úsměvů a lásky byla nyní bolest a strach. Měla roztrhnutý ret, po bradě jí stékalo několik kapek krve, ale nezdálo se, že by jí na této bolesti záleželo. Když se na Voldemorta podívala, vyděšeně se jí rozšířily zorničky, začala dýchat frenetičtěji a zrychlil se jí tep. Tvář měla pokrytou zaschlými slzami. "Ano...," vydechl Pán zla triumfálně a poslední, co Harry slyšel, byl výkřik jeho sestry když jí brutálně vtrhl do mysli.

Až když jej Temný pán vytrhl z iluze, uvědomil si Harry, že mu po tvářích tečou slzy. Voldemort se na něj díval, v tváři pohrdání. "Ta vaše láska," odfrkl si. Harry si toho nevšímal. Melody, musím ji zachránit, pulzovala mu celou myslí jediná myšlenka. Melody, jeho sladká, nevinná sestřička. Melody, která ho měla vždy ráda, už odmalička byla jeho andílkem, byla jedním z mála lidí, pro které by skočil do ohně, dalšími už byli pouze jeho rodiče. "Co po mě chceš?," zeptal se Voldemorta chvějícím se hlasem. No ano, protože proč jinak by byl tady, proč jinak by mu to všechno ukazoval, aby jej přesvědčil, kdyby ne proto, aby toho mohl nějak využít? "Jsi chytrý chlapec," ušklíbl se černokněžník. "Tvá sestra je vskutku rozkošná, byla by škoda, kdybych ji musel zabít, ale to ty určitě víš. Chci po tobě jen jednu jednoduchou věc." "Jakou?," zachraptěl Harry. Melody, Melody, Melody, dunělo mu její jméno v hlavě s každým úderem splašeného srdce. "Když ji pustíš, udělám co budeš chtít!" Voldemort se usmál. Na jeho znetvořené tváři byl úsměv něco tak obludného a nepřirozeného, že Harrymu naskočila husí kůže. "Pak tedy... Očekávám tě do zítřejšího večera. Vyjdi ven z té díry, kde se schováváš. Použij kouzlo. A vzdej se mým lidem, kteří si pro tebe přijdou. Vzdej se mi, nebo tvá sestra zemře." V tu chvíli se Harry s trhnutím probudil.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aranea Aranea | 2. ledna 2015 v 22:20 | Reagovat

Sakra, proč to vždy skončí v tom nejlepším? Ááá už se strašně těším na další kapitolku. :D Stejně si myslím, že mu Voldemort lže, ale... No nevím, nechám se překvapit. :)

2 Mája Mája | E-mail | Web | 3. ledna 2015 v 23:02 | Reagovat

Kurňa, já to neměla číst, když to ještě není dokončené :-? Teď si budu nervózně okusovat nehty, než dodáš další kapitolu :D Doufám, že nebudu muset čekat moc dlouho ;-)

3 Anonymka SS Anonymka SS | 8. ledna 2015 v 8:01 | Reagovat

hmm tak tohle jsem nečekala... tak teď ještě vědět jestli je to jen vidina kterou mu někdo nasáčkoval do hlavy nebo fakt pravda :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama