17 - Nic není takové jak se zdá

8. ledna 2015 v 20:34 | Dee |  Návrat v čase - kapitolová HP
Další kapitola Návratu v čase. Harry se konečně posouvá o krok blíže svému cíli - dostat se k Voldemortovi. Jak ale jejich setkání proběhne?
Přijde mi úžasné, jak daleko jsme se už dostali. Když jsem začínala, nepomyslela bych si, že se jednou dostanu na sedmnáctou kapitolu a řeknu si - páni, a ještě minimálně pět dalších! Díky vám za vaši podporu a vůbec za všechno :)

Když se Harymu opět vrátilo vědomí, měl pocit, jako by se po něm přehnalo stádo kentaurů. Hlava jej třeštila a celé tělo jej bolelo. Když se pokusil protáhnout, zjistil proč. Kromě pádu na podlahu k tomu zřejmě přispěla pouta, která se mu zarývala do masa a značně mu znesnadňovala pohyb. Pomalu rozlepil oči a zamrkal do oslnivého světla. Když se jeho zorničky přizpůsobily okolí, opatrně se rozhlédl kolem sebe. Byl stále na chodbě před bytem, do kterého je dovedla Dafné. Okny se do něj opíraly paprsky slunce, které už bylo vysoko na obloze. Hrklo v něm. Mělody! Pokud jeho plán nevyjde, nebude mít šanci zachránit svou sestru - a zdálo se, že si někdo dal dost práce s tím, aby nikam sám neodcházel. Pokusil se vyprostit ruce z pout, ae ať jimi cloumal jak chtěl, dosáhl jediného - provazy se mu více a více zadíraly do masa.

"Nech toho," byl najednou okřiknut. Do jeho vzorného pole vstoupila Dafné, mezi prsty protáčela svou hůlku. Za širokým opaskem kalhot měla strčenou jeho. Harry zaskřípal zuby, ještě jednou zkusmo zacloumal zápěstími. Opět bezvýsledně. Zvedl pohled k dívce a setkal se s jejím. Mračila se, vypadala, že ji něco velice zneklidňuje. "Proč to děláš, Dafné?," zeptal se jí klidně. Nevěděl, co si o ní má myslet. Je na Brumbálově straně? Snaží se jej odradit od záchrany jeho sestřičky? Nebo prostě nechce riskovat, že někomu prozradí, kde se ona a Neville ukrývají? Usmála se. V jejím úsměvu však nebylo nic milého, nic krásného. Jen čistá vítězoslavnost. "Proč? Copak ty to nevidíš, Harry?," zeptala se a poklekla na zem před něj. "Brumbál je manipulativní stařec, který byl ochotný nás všechny obětovat pro vyšší dobro. Ale co to dobro vlastně je?" Rozhodila ruce, v očích se jí nebezpečně zajiskřilo. Harry přemýšlel, kde se to v ní vzalo. Ta Dafné, kterou ještě v červnu znal, se zdála být úplně jiná. Asi přece jen bude Zmijozelka... "Rodiče si uvědomili uždávno, co se děje," pokračovala dívka, očividně dychtivá svěřit se mu. "Kontaktovali Temného pána. Ten jim slíbil, že když budou spolupracovat s ním, nikomu z nás se nic nestane. Myslíš si, že jsem vážně celou tu dobu nevěděla, že je o mě nějaké pitomé proroctví, myslíš si, že jsem tak hloupá? Když nás tam Brumbál přivedl, rodiče mě poslali, abych Pánu zla vypověděla, co se děje. Ale jemu se nelíbilo, že jsem přišla sama." Ušklíbla se a odhrnula si vlasy z čela. "Chtěl tebe. A tak mě poslal zpátky. Dostat se ven podruhé byla hračka, tebe a Longbottoma jsem přesvědčila snadno. Náš pán bude nadšený, nemyslíš?" Natáhla k němu ruku, špičkami prstů jej pohladila po tváři. Její dotyk zanechal Harryho kůži jemně brnící. "Nebojuj proti němu, Harry," otřela se mu rty o ušní lalůček, cítil její dech na svém spánku. "Byla by tě škoda..."

Podle hodin, které Dafné každých pár minut vykouzlila a poté nechala rozplynout, uběhlo asi půl hodiny a stále se nic nedělo - kromě toho, že dívka byla očividně stále nervóznější. "Už by tu měli být," mumlala zamyšleně, zatímco přecházela z jedné strany chodby na druhou a neuroticky si kousala spodní ret. "Kdo?," odvážil se po chvíli zeptat Harry. Podívala se na něj, jako by byl malé dítě. "Stoupenci Temného pána, kdo jiný," odsekla. "Poslala jsem jim zprávu jakmile jsem tě zajistila, přesně jak si přál." Přestože na první pohled zde nebyla žádná příčina k veselí, Harrymu radostně poskočilo srdce. Takže jeho plán může stále fungovat, stále ještě to může vyjít... I když, začal mu po chvíli našeptávat hlásek uvnitř jeho hlavy, proč vlatně bojovat? V čem může být Pán zla horší než Brumbál?

Ani jeden z nich si nevšiml, že se dveře do bytu nejsou dovřené. A ani jeden si nevzpomněl na Nevilla, kterého nechali samotného v bytě. Ani jednoho nenapadlo, že by se mezi ně mohl připlést - až do chvíle, kdy se dveře rozrazily a stál v nich on, široce rozkročený, třesoucí se ruku s hůlkou namířenou na Dafné. "Oka-okamžitě Harryho pusť!," zakoktal se. Oba dva na růžolícího chlapce šokovaně zírali. První prolomila ticho Dafné, když se tiše zasmála. "Snad nechceš, abych věřila, že bys na mě zaútočil?," ušklíbla se na Nevilla sebevědomě a začala pomalu zvedat ruku s hůlkou. "Expelliarmus!," vykřikl však Neville a mocná vlna Dafné odhodila několik metrů dozadu, kde narazila zády do zdi a jako hadrová panenka se svezla k zemi. Její hůlka ležel na Nevillové napřažené dlani. Chlapec překvapeně zamrkal, ale potom pokrčil rameny. "Podej mi mou hůlku!," vzpamatoval se mezitím Harry a kývl bradou k bezvládnému děvčeti. Když Neville konečně svíral v ruce všechny tři hůlky, svezl se na zem vedle Harryho a stále ještě třesoucími se prsty začal nervózně rozvazovat uzly, kterými mu Dafné zajistila ruce. "No tak, přeřízni je!," pobídl jej Harry nedůtklivě, když se mu provazy zařídly opět o něco více do rukou. Neville poslechl a Harry, konečně volný, se zbavil i pout kolem kotníků. Potom si začal mnout zápěstí. "Au," sykl bolestí, když zajel prsty do rány. "Harry, měli bychom jít, slyšels, co říkala o Ty-víš-kom," prosil jej úpěnlivě Neville a nervózně se rozhlížel kolem sebe. Ale Harry jako by neslyšel - a když se o chvíli později ozvalo čtvero lupnutí, jaké vždy provází přemisťování, a jeho uchopily silné ruce, nebránil se. Jen se na Nevilla, který se vyděšeně zmítal v sevření druhého Smrtijeda, usmál. Ano, teď už bude všechno jak má být...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anonymka SS Anonymka SS | 10. ledna 2015 v 14:20 | Reagovat

já to věděla. mrcha Dafné... no jsem zvědavá, co bude dál ;-)

2 Mája Mája | E-mail | Web | 11. ledna 2015 v 12:40 | Reagovat

Taky se mi zdálo, že se Dafné nedá věřit. Ale teď budu napnutá jak kšandy, jak to Harry vlastně vymyslel :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama