18 - Nezabiješ

11. ledna 2015 v 21:09 | Dee |  Návrat v čase - kapitolová HP
Omlouvám se za svou odmlku a doufám, že vás ani další kapitola nezklame.

Zatímco se kolem nich obrovskou rychlostí míhala černočerná tma časoprostoru, Harry cítil, jak mu někdo bolestivě drtí zátylek v sevření, cítil, jak ho Smrtijed nešetrně tahá za vlasy. Vyjekl, ale nezmítal se. Pokud by se mu povedlo vytrhnout se z jeho sevření, vypadl by a k Temnému pánu by se nedostal. Koneckonců, už to nemůže trvat dlouho...

A skutečně, sotva o několik nádechů později se svět kolem nich ustálil. Harry nejprve zmateně zamrkal. Místo, na kterém se ocitli, jej překvapilo. Očekával, že se objeví v místnosti, kterou viděl ve snech. Místo toho klečel uprostřed obrovského sálu, po jehož stranách stály řady maskovaných lidí. Chtěl se rozhlédnout po zbytku sálu, ale Smrtijed, který se s ním přemístil, jej stále ještě pevně držel za zátylek jako nějakého toulavého psa. "Můj pane," slyšel Harry zachraptění. "Přivedl jsem vám všechny tři, jak jste si přál..." "Výborně, Selwyne," ozval se z čela sálu, mimo Harryho výhled, ledový hlas. Harry polkl, cítil, jak se mu začínají třást ruce. Tak tohle byl on? Muž, který mohl za smrt jeho biologického otce, který se rozhodl ohrožovat jeho i jeho rodinu - a proč vlastně? Ucítil, jak stisk povolil a Selwyn, jak mu Pán zla říkal, se zařadil mezi své druhy na okraji sálu. Totéž udělali zbylí tři, kteří se sem s nimi přemístili a on, třesoucí se Neville a Dafné, která byla stále ještě v bezvědomí, zůstali sami uprostřed sálu. Harry mohl konečně vzhlédnout. "Harry Pottere...," zasyčel Lord Voldemort usazený na ozdobné židli připomínající trůn. Měl na sobě splývavý černý plášť, okolo bosých chodidel se mi líně plazil obrovský had. Mezi prsty si pohrával s hůlkou. Harryho z ní zamrazilo - vypadala téměř, jako by byla vyřezána z kostí, bílá a hrozivá. Harryho pohled putoval ještě o něco výše - a najednou sebou trhl. Zíral přímo do rudých zornic, které byly rozšířené radostí a triumfem. "Ano...," zašeptal černokněžník radostně a Harry vykřikl. Cítil, jak se mu dere do mysli - bylo to něco nepřirozeného, špatného; něco zlého. Sklopil oči k zemi, přitiskl si ruce na spánky. A najednou nápor přestal. Pán zla vstal ze svého trůnu a po několika krocích se zastavil nad Harrym. "Tak tohle je slavný Harry Potter...,"zašeptal posměšně. Sklonil se k chlapci, který instinktivně ucouvl. Tiše se zasmál a bledým, dlouhým ukazováčkem mu zvedl tvář tak, aby se na něj musel podívat. Harry usilovně zamrkal, snažil se nepodívat znovu do těch očí, usazených v hadím obličeji. "Můžeš vyslovit poslední přání, Harry Pottere - než tebe a tvé přátele zabiju." Pustil jej a on si teprve teď uvědomil, jak se třese. Podíval se na Nevilla, který se snažil nedávat před Smrtijedy najevo slabost, ale moc se mu to nedařilo. V obličeji byl mrtvolně bledý, po celém těle se silně chvěl a vypadalo to, že každou chvíli omdlí. Sklouzl pohledem na Dafné. Stále se ještě neprobrala, ale Harrymu jí bylo na okamžik snad ještě víc líto než Nevilla. Chtěla jen zůstat nestranná, dostat se z Brumbálova vlivu - a Voldemortovi se podařilo zmást ji natolik, aby ji ve vhodný čas mohl jednoduše zabít a ji ani nenapadlo bránit se. Ale on měl ohledně svého přání jasno.

"Pusť mou sestru!" Voldemortova pobavená grimasa se roztáhla do úsměvu a vzápětí Pán zla propukl v hlasitý smích, který Harrymu postavil vlasy na zátylku. Zmateně vzhlédl, narůstalo v něm neblahé tušení. "Opravdu si myslíš, Harry, že by se jí povedlo dostat z toho domu ven, když i vy jste s tím měli takové potíže?," zeptal se Voldemort pobaveně. Otočil se na své Smrtijedy. "Vidíte?," vykřikl vítězoslavně, "a tohle naivní dítě mě mělo porazit!" Místností se rozlehla vlna smíchu. "Promarnil jsi své přání, Pottere," ušklíbl se na něj černokněžník, namířil na něj hůlku a jeho bledé rty vyslovily: "Avada Kedavra!"

Z hůlky vyletěl zelený paprsek a Harry zavřel oči. Pro Merlina, prosím, ať to vyjde! Cítil, jak se kouzlo dotklo jeho hrudi, zamrazilo jej v místech, kde cítil své srdce. Otevřel oči a překvapeně se rozhlédl. Byl stále tady, stále ve svém těle, stále naživu - a kousek od něj stál Temný pán. Tam, kde byl ještě před chvílí triumf, byl teď zmatek, nevěřícnost a vztek. "Potere!," zavyl jako raněné zvíře a švihl hůlkou, ze které vylétly plameny a letěly přímo na Harryho. Neměl šanci uhnout, najednou se octl v živoucím pekle. Všude kolem něj prskal oheň, kůže jej nesnesitelně pálila. Přesto však když plameny opadly, byl až na zarudlou pokožku po celém těle stále naživu. Nezraněn. Přestože se to zdálo nemožné, Voldemortova tvář vzteky pobledla. "Zavřete je někam!," vyštěkl na své Smrtijedy, na Harryho se už ani nepodíval.

Zavřeli je všechny tři do jedné kobky. Byla to jen holá místnost s temnými a studenými stěnami z kamene, kde jediným zdrojem tepla byla sláma poházená po zemi. V rohu stál džbán s vodou. Harry se unaveněupřel o stěnu a nepřítomně zíral před sebe. Neville a Dafné, která se už probrala, leželi stočení do klubíčka každý v jednom rohu co nejdále ode dveří. Dafné od chvíle, kdy se probrala a vysvětlili jí, co se stalo, nereagovala. Neville se ji snažil utěšit, ale jen se na něj bezvýrazně podívala a odvrátila se. Harry jí rozuměl. Taky se cítil zrazený, když zjistil, že jej Temný pán obelhal. Mohl se jen domnívat, jak hluboce to zasáhlo ji. Povzdechl si, lehl si na bok do slámy a unaveně zavřel oči. Měli za sebou další dlouhý den - a zítra je nejspíš čeká ještě jeden.

Z bezesného spánku jej probudil jakýsi zvláštní zvuk. Ťukání. Zamračeně se podíval na své dva spoluvězně. Ti však stále ještě spali, nezdálo se, že by si zvuku všimli. Najednou se ozval znovu. Ťuk, ťuk, ťuk. Jako by někdo klepal na dveře. "Dále," řekl sarkasticky a chystal se opět si lehnout. Místo toho se ale zarazil a zamžoural na okénko ve dveřích, které vyplňovaly pouze mříže. Byl v něm hubený obličej orámovaný platinově blonďatými vlasy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Max Max | 11. ledna 2015 v 21:23 | Reagovat

Chci pokračování, prosííím!! :-)

2 Anonymka SS Anonymka SS | 11. ledna 2015 v 23:08 | Reagovat

Jak to že neumřel? A proč ho nemohl zranit? Nechápu 8-O  ale chci další!!!! :-D

3 Dee Dee | Web | 12. ledna 2015 v 6:38 | Reagovat

[2]:Takový krvežíznivý komentář :D Neboj, vše se dozvíš :)

4 Mája Mája | E-mail | Web | 13. ledna 2015 v 20:12 | Reagovat

Tedy, ty nás ale šponuješ na skřipec :D Doufám, že nám to brzy vysvětlíš. Nesmrtelný a neporazitelný Harry Potter je trochu raritka :D Asi ho bude muset zardousit vlastníma rukama :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama