21 - Vítězství

22. ledna 2015 v 21:07 | Dee |  Návrat v čase - kapitolová HP
Původně jsem to chtěla dneska dopsat až do konce v jedné dlouhé kapitole, ale jsem unavená a tak nějak znechucená životem, takže to radši rozdělím na dvě části, nebo to s Harrym špatně dopadne... Další část bude nejdříve ve středu, protože budu do té doby mimo, tak doufám, že za tu dobu nezapadám pod prachem zapomění. Měla by to být současně část poslední a začátkem února pro vás mám vymyšlenou novou povídku (napadla mě když jsem usínala, takže bude určitě stát za to...). Je o Severusovi, jak jste si odhlasovali (ale nejen o něm!) a námět je úplně geniální (a pak začnu psát a pokazí se to). Tak už přestávám s nudným úvodem a můžete začít číst...


Pro Harryho v tu chvíli neexistovalo nic, kromě něj a Voldemorta, který stále ječel. Pokoušel se dostat z dosahu jeho ruky, která v jeho obličeji zeleně zářila, ale Harry jej druhou rukou popadl za zápěstí ruky, ze které na zem vypadla bílá kostěná hůlka, a přitáhl jej k sobě. Cítil, jak veškerá síla, která se v něm zřejmě nakumulovala ze dvou vraždících kleteb, přechází do Pána zla. Stále se ale zdálo, že to nestačí, bylo to málo, tak zoufale málo... Voldemortova moc bojovala s tou jeho, zapírala se do ní, nedovolovala vražedné kletbě dokončit, co začala. Začínalo se zdát, že veškerá snaha bude marná, když se Harry vzepjal k poslednímu útoku. Sáhl až na dno svého magického jádra a veškerou magií, každičkou její částí, kterou našel ve svém těle, se upnul na jediné. Na zničení toho čirého zla, které stálo před ním. Každý centimetr kůže ho nesnesitelně pálil, z očí mu sálal neskutečný žár. Už nevydržím, pomyslel si. A právě ve chvíli, kdy se vyčerpaně zhroutil na zem, se Voldemortovo tělo naposledy zatřáslo a ztuhlo. Pán zla byl mrtvý.

Všichni lidé v síni zírali na nazelenalý jas, který obklopil Harryho Pottera a Voldemorta, a zděšeně naslouchali křiku. Neville a Dafné, nyní bok po boku vedle zcela konsternovaného Severuse, se na sebe podívali. Přeci jen byl tedy Harry tím, kdo s tím vším měl udělat konec... Usmáli se na sebe. Jako by jim z mysli spadl obrovský balvan. Tak takhle chutná svoboda...? Když se konečně záře okolo těch dvou vytratila, v místnosti nastal chaos. Smrtijedi, kteří viděli bezvládné tělo svého Mistra, začali pobíhat po místnosti a poté, co sehnali přenášedla, se společně přemisťovali pryč. Tří zajatců si už nikdo nevšímal.

Severusovi se při pohledu na svého bezvládného syna sevřelo srdce. Aniž by si všímal reakcí ostatních, prakticky proběhl celým sálem a padl na kolena vedle něj. Přece nemůže být... To ne! vířily mu hlavou zděšené myšlenky. Mávl hůlkou, zašeptal tichou inkantaci diagnostického kouzla. "Díky Merlinu," vydechl. Harry žije! Ale jeho stav nebyl vůbec dobrý. Měl by jej co nejdříve dostat pryč odsud, někam, kde se o něj bude moct postarat. Ale jak? Ani si nevšiml, že se z davu prchajících následovníků temného pána odpojil jeden člověk, dokud nestál přímo vedle něj. "Strýčku Severusi," dopadla mu na rameno ruka a on se prudce otočil. Draco. Ach jistě, Lucius si tolik přál, aby byl ten ubohý chlapec přítomen na mučení jeho spolužáků... "Co?," zeptal se chlapce a tázavě pozdvihl obočí. "Vím, jak nás odsud dostat. Tímhle." Ukázal na Harryho. Severus se podíval tím směrem a ztuhl překvapením. Nouzové přenášedlo... Mlčky se podíval na Longbottoma a Greengrassovou. Každému na krku visel stejný přívěsek. Tázavě se podíval na Draca a ten přikývl. "Dobře. Tak tedy...," zhluboka se nadechl a vzal Harryho jemně do náruče. Nelíbilo se mu, jak vypadal. V obličeji byl bledý jako smrt, téměř nedýchal a zdálo se, že je magicky úplně na dně. Když viděl, že Draco popadl za ruku Dafné, která okamžitě zrudla, ušklíbl se. "Zpátky," vyslovil heslo, se kterým byl obeznámen každý Smrtijed a pevně zavřel oči. Vzápětí se už všichni řítili časoprostorem, pryč z toho odporného místa.

Když dorazili na Potter Manor, Snape jednal rychle. Tři děti nechal stát ve vstupní hale napospas zvědavým portrétům a s Harrym v náručí vyběhl schody do prvního patra, kde se nacházela laboratoř. Přeměnil křeslo na pohodlné lůžko, na které Harryho uložil a jal se prohledávat skříňky s lektvary. Několik mu jich nalil do krku a jemným masírováním jej přinutil polknout. Potom se nad něj ustaraně sklonil. Dýchání už znělo pravidelněji - a Severus v tuto chvíli nemohl nic víc dělat! Frustrovaně si povzdychl, seslal na Harryho monitorovací kouzlo a vydal se zkontrolovat, jak se ti tři vypořádali se všetečnými portréty Potterů.

Harry se neprobouzel. Snape ho nakonec přesunul do postele v jednom z pokojů pro hosty. Draca, Nevilla a Dafné poslal ještě ten den, navzdory jejich protestům, do Brumbálova bezpečného úkrytu. Harryho ale přemístit odmítl. "Lépe se o něj postarám tady!," zamračil se na Brumbála a ten, když viděl jeho odhodlání, nakonec rezignoval. A tak se místo toho hned druhý den v krbu objevila Lily spolu s Melody. Teď, když už jim ze strany Voldemorta nehorzilo žádné nebezpečí, mohli klidně obývat toto prastaré sídlo a přestože měli všichni radši jejich malý útulný domek, zůstali tam, kde byli. Pro Harryho by nebylo dobré, kdyby jej měli znovu přemisťovat. už takhle si o něj dělali starosti.

Uběhlo více než týden, když v jeho stavu konečně nastala změna. Bylo pozdní odpoledne a Snape právě chystal v laboratoři nové výživné lektvary, kterými bylo třeba Harryho krmit, když se rozezvučelo monitorovací kouzlo na jeho posteli. Okamžitě zmrazil veškeré procesy v kotlících a pospíchal do jeho pokoje. Harry ležel stále ve stejné poloze, do jaké jej uložil, ale zdálo se, že je něco jinak. Jeho dříve tak uvolněný obličej byl protkaný vráskami. Severus natáhl ruku a jemně se dotkl jeho čela. A v tu chvíli chlapec otevřel oči.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 T T | 23. ledna 2015 v 16:21 | Reagovat

Je to moc hezká povídka, snad to ještě není konec :o)
Píšeš moc hezky.

2 Dee Dee | 23. ledna 2015 v 19:37 | Reagovat

[1]: Konec to určitě není, ještě minimálně jedna kapitolka, taková závěrečná bude - jen asi až ve středu nebo ve čtvrtek, protože budu teď pár dní mimo republiku :) Za pochvalu a krásný komentář moc děkuji!

3 Anonymka SS Anonymka SS | 25. ledna 2015 v 18:46 | Reagovat

moc pěkný. s hadím ksichtem je konec a Harry se zdá bude také v pořádku ;-)   akorát by mě zajímalo jestli si vzpomene   že někdy měl obraceč času

4 ~*~Janii~*~ ~*~Janii~*~ | Web | 8. února 2015 v 15:43 | Reagovat

Ahojky :) Podívej se ke mě blog na tento článek :) : http://sprouseandme.blog.cz/1502/favourite-sites

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama