22 - Zazvonil zvonec...

8. února 2015 v 21:10 | Dee |  Návrat v čase - kapitolová HP
...a pohádky je konec. Kapitola je věnována všem, kteří se mnou vydrželi až do konce (a to i přes neplánované zpoždění teď na konci). Hlavně moc děkuji Anonymce SS, věrné čtenářce, která se svými komentáři často velice trefovala do plánovaného děje a potom všem, kteří mě při psaní podrželi. No a příští týden začínáme novou - a opět se můžete těšit i na pár jednohubek! Zkrátka a dobře, po krátké vynucené pauze snad bude zase dosatek času na pisálkování...


Když Severus spatřil, že se Harry probral, jeho první reakcí byla ohromná úleva. Je v pořádku, konečně se probudil, běželo mu hlavou. Dvěma rychlými kroky byl u lůžka a sklonil se nad chlapcovou tváří. Ten se na něj zmateně díval, unaveně zamrkal. "Kde... co...," pokusil se zeptat, ale hlas zhroublý nedostatkem vody a dlouhým nepoužíváním se mu zadrhl v krku. "Psst," položil mu Snape prst na rty a pomohl zesláblému chlapci posadit se. Potom mávnutím hůlky přivolal několik lahviček a sklenici vody. "Tohle vypij," pokynul chlapci, který bez protestů poslechl a převzal lektvary do roztřesené ruky. Když je všechny vypil, znechuceně se zašklebil. "Mohl bys zvážit nějaké vylepšení chuti," zabručel a natáhl se pro vodu, aby zapil pachuť z úst. Potom se vyčkávavě zadíval na Severuse. "Takže?," pobídl ho a když se jeho nevlastní otec očividně k ničemu neměl, pokračoval. "Kde to jsme? proč nejsme v Bradavicích?" Něco na synově vystupování Severuse zarazilo, ale jeho poslední otázka jeho podezření ještě prohloubila. Navzdory chabým protestům mu položil dlaň na čelo. "V Bradavicích?," otázal se opatrně, když nezjistil nic znepokojivého. Harry přikývl. Jak se zdá, máme tu opačnou amnézii, povzdechl si Severus těžce a po chvíli ticha se pustil do pomalého vyprávění.

OoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoOoO

Jekot Temného pána se Harrymu zarýval až do mozku. Ještě vydrž, ještě chvíli, povzbuzoval sám sebe a vložil do útoku veškerou svou moc. Zdálo se, že vše funguje jak má a Harryho mysl zalila vlna radosti. Vzápětí ale ucítil, jak se kolem něj vlna magie, kterou oba dva uvolnili, stahuje jako smyčka. Zpanikařil. Co se to děje? Cítil, jak ho cosi omotává pevněji a pevněji, stahuje celé jeho tělo. Nemohl se pohnout, nemohl dýchat, nemohl reagovat. O okamžik později už byl obrovskou rychlostí tažen pryč.

Dopadl na tvrdou zem. Chvíli jen ležel a trhaně oddechoval. Co to k čertu bylo? pomyslel si roztrpčeně, když se vyškrábal do sedu a zkřivil tvář bolestí. Svaly měl jako v jednom ohni, ruce a nohy se mu vyčerpaně třásly. Rozhlédl se okolo sebe. Seděl na kraji lesa, kousek dál viděl rozsvícené okno malého domku a nahoře na kopci... Polkl. Zdálo se, že se nějakým způsobem dostal do Bradavic. A tohle místo mu bylo velice povědomé. Ve snaze vstát se vzepřel dlaní o zem vedle sebe a vyjekl. Nějaký malý, tvrdý předmět se mu zarýval do dlaně. Se syknutím ji zvedl ze země a zůstal zírat na drobný předmět složený z několika do sebe zapadajících kol s drobnmi přesýpacími hodinami uprostřed. A najednou jako by se v jeho mysli uvolnila západka, všechno do sebe opět zaklaplo.

Chlapec seděl na chladné zemi a prsty si mnul spánky. Ten příval ztracených myšlenek... bylo to něco ohromného. Ohromně silného. Točila se mu hlava, nemohl je všechny pořádně utřídit. Takže on... co? Změnil svou budoucnost, měl rodinu, zničil Voldemorta... a teď je to všechno zase pryč. Zaslechl jakýsi vzlyku podobný zvuk. Chvíli mu trvalo, že pochází od něj. Opravdu mohl být Snape jeho otec? Tak chápavý, tak milý, tak milující jeho matku i sestřičku. Ano, Melody - Harryho bolestivě bodlo v hrudi, když mu došlo, že už sestřičku nikdy neuvidí. Jak by mohl, vždyť v tomto jeho životě nikdy žádnou neměl. Ani rodiče. Z počínající hysterie ho však vytrhl tak známý, napůl milovaný a napůl nenáviděný hlas.

"Pane Pottere, mohl byste mi laskavě sdělit, co děláte v tuto noční hodinu na hranici Zapovězeného lesa? Proč nejste v posteli?" Ten chlad prosakující z hlasu, který ještě před nedávnem byl k Harrymu tak milý, tak otcovský, chlapce ranil. Vzhlédl k muži a uslzeně se zahleděl do jeho černých očí. "Tati...," zašeptal smutně.

Severus byl zmatený. Když na své noční výpravě do lesa pro byliny, které je nutné sbírat při svitu měsíce narayil na toho Potterova kluka, zuřil. Jak si to děcko vůbec dovoluje vyplížit se v noci ze školy? Copak neví, jak je to nebezpečné? Když se na něj však chlapec podíval, něco v něm znejistělo. Vůbec na tom nebyl dobře. Něco se s ním stalo - a Mistr lektvarů netušil co. A to oslovení... Byl by přísahal, že měl halucinace. Opravdu mu ten kluk řekl tati? Copak se úplně pomátl na smyslech? Očivdně byl v šoku - jen na něj zíral a z těch jeho zpropadených očí - z Lilyiných očí - tekly slzy. Samozřejmě, později bude tvrdit, že ho tam nemohl nechat, aby jej něco nesežralo, ale v tu chvíli byly pohnutky přísného profesora zcela prosté - utěšit to nebohé děcko. Čert vem, že se jednalo o syna jeho dávné Nemesis. Uložil chlapce do postele na ošetřovně a teď nad ním zamyšleně stál. Nemá cenu budit Poppy, rozhodl se vzápětí, Uklidňující lektvar by to měl spravit. Vytáhl z kapsy lahvičku - kvůli své pověsti u studentů si zvykl nosit jednu vždy u sebe, už se mu několikrát stalo, že se v hodině musel potýkat s hysterickou studentkou - a přiměl Pottera ji vypít. Posadil se vedle postele a sledoval, jak se do chlapcových očí vrací život. Jeho pohled se stočil k němu a na okamžik se v něm mihla nefalšovaná radost, kterou však vzápětí překryl další smutek. Severus nevěděl, co si má myslet. Nikdy se s podobným chováním nesetkal. Měl by tady být Albus, ne já. On to s dětmi umí... Přesto se však nepřiměl odejít. "co se stalo?," zeptal se proto Harryho ostře. O chvíli později téměř litoval, že to udělal.

"Takže abych to shrnul - vrátil jste se s obracečem času slečny Grangerové do minulosti, zachránil svou matku a tím změnil budoucnost. V té jsem byl váš nevlastní otec a měl jste ještě sestru. Podařilo se vám zabít Temného pána na základě - čeho?" Snape se na Harryho, kterému se s vyprávěním začínala vracet do tváří barva, tázavě podíval. "Zjistil jsem, že jsme pokrevní příbuzní," vysvětlil chlapec ochotně. Bylo to v tomto životě vůbec poprvé, kdy spolu se Snapem mluvili, aniž by na sebe ječeli - a zjistil, že je to opravdu příjemná změna. "Jeho matka byla sestrou mé babičky, otcovy matky." Severus kývl. Proč to nikoho nenapadlo už dřív? Všechny čistokrevné rody byly svým způsobem propojené a krevní ochrany mezi příbuznými byly starý, málo probádaný druh magie. Očividně se ozvala ochrana rodu Potterů a zabránila tak příbuznému, aby zabil posledního člena rodu. To by se mohl hodit i v naší válce... V duchu s poznačil, že o tento poznatek se později možná podělí s Albusem. Potom pokračoval: "Ano, takže jste jej zabil. Ale něco se pokazilo a uvolněná síla vás vrátila zpět sem, kam patříte." Harry kývl. Severus si zamyšleně promnul kořen nosu. Potom vstal a z Poppyiné skříňky s lektvary vytáhl bleděmodrou lahvičku. "Bezesný spánek. Potřebujete ho..." Chlapec bez odporu přikývl a teutinu vypil. O chvíli později už tiše oddychoval.

Mistr lektvarů seděl v křesle ve svých pokojích, v ruce otáčel obraceč času, který zabavil Potterovi. Zajímavé... Pokud ten kluk o alternativní budoucnosti nelhal - a Severus věřil, že ne - pak on a Lily... Polkl. Mohla to pro něj být nová šance, třebaže mu vše naovídalo, že to, co plánuje, je špatné. Ale co, rozhodl se náhle, mé misky hříchů jsou přeplněné i tak, tohle je nemůže nějak výrazně změnit. A začal mezi prsty otáček přesýpacímí hodinami - poprvé... podruhé...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anonymka SS Anonymka SS | 8. února 2015 v 21:25 | Reagovat

ó moc děkuji za zmínku v úvodu hihi :-D  jinak je to samozřejmě úžasný konec!!! A děkuji za vysvětlení, proč Harry nezemřel ;-D

2 Max Max | 9. února 2015 v 12:22 | Reagovat

Jednoduše geniální! Parádní konec, parádní povídka, díky za skvělý počtení! :)

3 Elizabeth Elizabeth | 19. března 2017 v 12:10 | Reagovat

Vynikajúca poviedka, zaujímaví námet... Ten koniec ma pobavil :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama