5 - Nakupovací šílenství

4. dubna 2015 v 20:05 | Dee |  Dcera Mistra lektvarů - kapitolová HP
Je tu pro vás nová kapitola. Současně s ní jsem začala pracovat na nové jednorázvé povídce, doufám, že budu mít dost času ji brzy dokončit. Máte se určitě na co těšit! Mějte se krásně, všem vám přeji krásné svátky :)"Vstávej, vstávej, jdeme nakupovat!," vtrhla druhý den brzy ráno do Severusovy ložnice Anne a zatřásla s ním. Nespokojeně zabručel a rozlepil oči. Nadšení z ní přímo čišelo, poskakovala vedle jeho postele a prozpěvovala si: "Budu mít hůlku, budu mít hůlku..." Usmál se. I po téměř jedenácti letech ho dovedla vždy překvapit tím, jak prožívala všechno, co se kolem ní dělo. Po všech těch létech, která strávil sám a bez radosti pro něj její přítomnost byla jako otevřená okna plná letního slunce. Bylo těžké si na tu náhlou změnu zvyknout a přijmout ji, ale při pohledu zpět byl rád, že to udělal.
"Zpomal trošku," napomenul dceru laskavě, spustil nohy přes boční stranu postele na zem a posadil se. "Nejdřív snídaně. Potom se musíš obléknout. Pak teprve nákupy." Anne však nevypadala, že by jí to nějak vadilo. "Budu mít hůlku...," pokračovala ve skandování. Konečně o chvíli později opět odhopsala pryč z jeho ložnice. Severus vstal z postele a několika kroky přešel ke skříni, ze teré vytáhl černý hábit. Ne, dnes rozhodně žádná extravagance jako ty košile, ke kterým ho už několikrát přemluvil Albus! Musí myslet na to, že pravděpodobně potká spoustu svých studentů - ať už současných, bývalých, nebo dokonce budoucích. Nemohl si dovolit ztrácet autoritu už nyní. I tak si začínal dělat starosti s Anniným nástupem do školy. Věděl, že ji bude muset učit. Nedělal si starosti s tím, že by učivo nezvládala, už teď byla co se znalostí týče na úrovni průměrného studenta třetího ročníku. To, co mu dělalo starosti, byl jejich vztah. Nedělal si iluze o tom, co si o něm myslí studenti - také však bylo pravdou, že žádný učitel neměl na studenty takový vliv jako on. Někdy se prostě vyplatilo být slizský bastard ze sklepení. Co když se ale Anne přidá ke svým spolužákům a začne jej také nesnášet? Jakkoliv to byla absurdní představa, Severus Snape svou dceru miloval a jen pomyšlení na to, že o ni přijde, mu drásalo srdce. "Vypadáš nějak ustaraně, chlapče... To chce úsměv",! vyrušil ho z chmurných myšlenek hlas zrcadla, které mu viselo na skříni. Dostal jej před několika lety od Albuse a doposud nepřišel na způsob, jak jej dostat dolů ze skříně nebo jej alespoň umlčet. Nevrle se na něj zamračil. "Starej se o sebe," odsekl a se zavířením pláště opustil pokoj.

Když přišel do kuchyně, Anne na něj už čekala, seděla na židli a prsty nabírala cereálie, které před ni v misce postavil některý z domácích skřítků. K Severusově překvapení se oblékla rozumně - vzala si tričko s obrázkem víly, která poletovala z jedné strany na druhou, rozhazovala kolem sebe kouzelný prášek a mávala a k němu kalhoty. "Šikulka," usmál se na ni, když se zastavil za ní a prohrábl jí prsty vlásky. Nechávala si je krátké, sotva pod ramena. Když se jí jednou ptal proč si je nenechá narůst, podívala se na něj a jednoduše řekla:"Ty máš taky krátké vlasy, tati." Usedl na židli vedle ní a na stolepřed ním se objevila jeho snídaně. Místo cornflakeů dával Severus přednost toastům. Dnes ráno mu skřítci poslali dva, čerstvě opečené dozlatova, potřené burákovým máslem. Spolu s nimi se na stole objevil ještě hrnek černé kávy. Severus začal pomalu snídat, nespěchal. Však obchody nikam neutečou... Dívenka však už mezitím dojedla a netrpělivě jej sledovala. "Pospěš, tati... Jíš hrozně pomalu!" "Že já si to ještě rozmyslím a půjdeme nakupovat až na konci prázdnin?," podíval se na ni s pobaveně pozdvihnutým obočím. To Anne umlčelo, ale nezabránilo jí to, aby po něm po celou dobu, kdy jedl, házela načuřené pohledy. Když konečně dopil i poslední kapku kávy a vstal od stolu, vystřelila od stolu jako namydlená střela. "Konečně," vyjekla, "jedls snad hodinu! Pojď, rychle!", popadla usmívajícího se mistra lektvarů za ruku a táhla jej ke krbu.

Tak jako při předchozích zřídkavých cestách s Anne mimo Bradavice se Severus rozhodl pro cestování letaxem. Pokud šel někam sám, volil raději přemisťování, ale když s ním šla Anne, neodvážil se toho. Ne že by měl potíže s asistovaným přemisťováním, ale důvod, proč se licence udělovala až sedmnáctiletým, nebyl jen kvůli zodpovědnosti a schopnosti koncentrovat se dostatečně pro přesun celého těla z jednoho místa na druhé. Bylo to také proto, že až do patnácti let mohlo být pro dítě přemisťování nebezpečné a mohlo ohrozit vývoj jeho magického potenciálu. V tomto ohledu byl latex ideální volbou - rychlý, nezávadný. Severus vstoupil do krbu, dostatečně velkého, aby se v něm mohl napřímit, a Anne šla za ním. Objal ji jednou rukou a pevně ji přitiskl k sobě. Druhou rukou zašmátral v květináči po zeleném letaxovém prášku. "Příčná ulice," vyslovil název cílové destinace a oba je pohltily zelené plameny.

Ven vystoupili v jednom z krbů, které byly určené pro návštěvníky Příčné ulice. Severus stihl Anne jen tak tak zachytit, když se poroučela k zemi. Začala se hihňat. "Všechno se motá," zalykala se téměř, "cítím se jako opilá..." Protočil oči. Tolik k udržování respektu mezi studenty, Severusi, oznámil v duchu sám sobě. Stačí, aby mě někdo potka s tímhle třeštidlem a moje pověst bude v tahu. Zkontroloval váček s galeony, který si před odchodem z jejich bytu dal do kapsy a potom chytil dceru za ruku. "Pojď, nejdřív ti seženem hůlku," oznámil jí laskavě a potom už se jen nechal táhnout nadšeně výskající dívkou k obchodu, nad jehož dveřmi se houpala vývěska se jménem Ollivander.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Max Max | 5. dubna 2015 v 14:10 | Reagovat

Skvělý! Moc se těším na další pokračování :)

2 Vlkodlak Vlkodlak | 5. dubna 2015 v 16:18 | Reagovat

jůůů, paráda :-) moc se těším na další kapitolu :-)

3 Ajka Ajka | 11. dubna 2015 v 15:16 | Reagovat

Těším se na další :)

4 Piskoř Piskoř | 14. dubna 2015 v 17:18 | Reagovat

Hezký nápad a krásná povídka. Těším se na pokračování,  jsem zvědavá, jak dopadne Annie v Bradavicích ;-) Taky jsem zvědavá na tvou další povídku. Jen tak dál ;-)

5 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 6. května 2015 v 14:33 | Reagovat

Ty konce máš vždy nejlepší. :D Dost mě pobavil, prej "jako opilá", :D :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama